dewalt_dnpt28r63hdz
DEWALT DNPT28R63HDZ paperbound nails 2.8-63 ringed hot-dipped galvanised 1.2m (1200 pcs.)
35.80 tax incl.
On order: delivered from 18/06/2026
pack
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 18/06/2026
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
Product description
  • 33° Paper Tape Stick Nails
Features
  • Clear or ringed paper tape nails with hot-dip galvanised & stainless steel finish
Key features according to our expert
  • Nail length: 63 mm
  • Angle: 33 °
  • Quantiy per pack: 1200
  • Nail thickness: 2,8 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013961468
  • Supplier number: DEWALT DNPT28R63HDZ
Nail length
63 mm
Angle
33 °
Quantiy per pack
1200
Nail thickness
2,8 mm