dewalt_dnpt28r75g12z
dewalt_dnpt28r75g12z
dewalt_dnpt28r75g12z
dewalt_dnpt28r75g12z
DEWALT DNPT28R75G12Z paperbound nails 2.8-75 ringed zinc-plated 2.2m (2200 pcs)
54.80 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
pack
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
What does this mean in practice?
  • Purchase a selected 18V or 54V XR garden machine? Then you can choose one of the 4 extra gifts within the official Buy & Get promotion.
Product description
  • 33° Paper Tape Stick Nails
Features
  • Clear or ringed paper tape nails with hot-dip galvanised & stainless steel finish
Key features according to our expert
  • Nail length: 75 mm
  • Angle: 33 °
  • Quantiy per pack: 2200
  • Nail thickness: 2,8 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013961413
  • Supplier number: DEWALT DNPT28R75G12Z
Nail length
75 mm
Angle
33 °
Quantiy per pack
2200
Nail thickness
2,8 mm