erdi_d116_280l_sb
ERDI D116-280L-SB ideal scissors
44.20 tax incl.
On order: delivered from 03/06/2026
blister
Key features according to our expert
  • Length (blade): 34 mm; 1 3/8 inch
  • Overall length: 280 mm
  • Max.thickness (600N/mm²): 1 mm
  • Brand: ERDI
  • EAN: 4010220024904
  • Supplier number: ERDI D116-280L-SB
Length (blade)
34 mm; 1 3/8 inch
Overall length
280 mm
Max.thickness (600n/mm²)
1 mm