FESTOOL PT-STF-D150-M14 polishing pad - 488342
29.60 tax incl.
On stock, immediately available. we have 1 products in stock.
  • Delivered from Belgium
FESTOOL Bonus Weeks - Free gift with accessories
How does it work?
  • Purchase selected FESTOOL accessories and consumables during the promotion period.
  • After approval, you will receive your chosen free gift directly from Festool.
  • Participating items are marked with the promotion label on the product page.
  • Click the label to view all participating products.
Which gifts can you receive?
  • SYS3 ORG M 89 22xESB Systainer³ Organizer (204853)
  • SYS-RB Systainer-trolley (204869)
  • SYS-SB SYS-StorageBox (499901)
  • GHS 25 I Hearing protection (577792)
  • KBS C Cordless LED work light (578126)
  • BR 10 DAB+ Digital radio (202111)
Optimum pressure distribution for polishing
  • Compatibility: Perfectly fits RAP 150, allowing you to make the most of your existing tool.
Product description
Polishing pad
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 150 mm
  • Connection type (machine): Inner thread
  • Connection size (machine): M14
Specifications / All features
  • Brand: FESTOOL
  • EAN: 4014549072455
  • Supplier number: FESTOOL 488342
(disc) diameter
150 mm
Connection type (machine)
Inner thread
Connection size (machine)
M14
Height
25.00 mm
Diameter
125.00 mm