FESTOOL SSH-STF-LS130-F flat sanding pad - 490161
24.80 tax incl.
On stock, immediately available. we have 2 products in stock.
blister
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
FESTOOL Bonus Weeks - Free gift with accessories
How does it work?
  • Purchase selected FESTOOL accessories and consumables during the promotion period.
  • After approval, you will receive your chosen free gift directly from Festool.
  • Participating items are marked with the promotion label on the product page.
  • Click the label to view all participating products.
Which gifts can you receive?
  • SYS3 ORG M 89 22xESB Systainer³ Organizer (204853)
  • SYS-RB Systainer-trolley (204869)
  • SYS-SB SYS-StorageBox (499901)
  • GHS 25 I Hearing protection (577792)
  • KBS C Cordless LED work light (578126)
  • BR 10 DAB+ Digital radio (202111)
Benefits of the Standard Version
  • Versatile: The flat sanding sole allows for a wide range of surfaces to be tackled.
  • Convenient: Comes in a blister pack for easy storage and transport.
  • Standard Version: Ideal for professionals looking for a reliable, standard tool.
Product description
Flat sanding pad.
For LS 130
Key features according to our expert
  • Length: 130 mm
  • Width: 80 mm
  • Form: Rectangle
Specifications / All features
  • Brand: FESTOOL
  • EAN: 4014549118153
  • Supplier number: FESTOOL 490161
Length
130 mm
Width
80 mm
Form
Rectangle
Dimensions length x width
80 x 130.00 mm