skf_rgr70x75x97_pf
skf_rgr70x75x97_pf_2
skf_rgr70x75x97_pf
skf_rgr70x75x97_pf_2
SKF RGR 70X75X9.7-PF guide
11.49 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 20.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Product description
  • Guide of polymer material
  • Long service life
  • If not in stock alternatives can be produced by SKF SEAL JET systems
Key features according to our expert
  • Inner diameter: 70 mm
  • Outer diameter: 75 mm
  • Width: 9,7 mm
Specifications / All features
  • Brand: SKF
  • EAN: 07316574240401
  • Supplier number: SKF RGR 70X75X9.7-PF
Inner diameter
70 mm
Outer diameter
75 mm
Width
9,7 mm