carat_cty1253000
CARAT CTY1253000 CTY Standard 125 hard joint cutter 6mm
78.40 tax incl.
On stock, immediately available. we have 4 products in stock.
Product description:
  • Hard joint standard, type cty
  • Semi-professional use
  • For grinding out medium-hard to hard cement joints
Key features according to our expert
  • (Disc) diameter: 125 mm
  • Connection size (disc): 22,2 mm
  • Connection type (disc): Bore
  • Disc application: Cutting
  • For material: Brick
  • Series: STANDAARD
Specifications / All features
  • Brand: CARAT
  • EAN: 8714452074718
  • Supplier number: CARAT CTY1253000
(disc) diameter
125 mm
Connection size (disc)
22,2 mm