conti_at1058032
CONTI AT10 580 32 Conti Synchroflex timing belt - AT1058032
92.65 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 9.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
  • Delivered from Belgium
Product description:
  • Polyurethane timing belts for the lower and medium power range
Properties:
  • Maintenance-free
Key features according to our expert
  • Length: 580
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 32 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 580 mm
  • Number of teeth: 58
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817124782
  • Supplier number: CONTI AT1058032
Length
580
Pitch
10 mm
Width
32 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX
Nominal length
580 mm