conti_at10101020gen3
CONTI AT10101020GEN3 conti synchroflex gen 3 timing belt 1010 x 20 mm red
125.26 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 26/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1010
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
  • Nominal length: 1010 mm
  • Number of teeth: 101
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817119719
  • Supplier number: CONTI AT10101020GEN3
Length
1010
Pitch
10 mm
Width
20 mm
Product line
CONTI SYNCHROFLEX GEN 3
Nominal length
1010 mm