conti_ctd14196068scc
conti_ctd14196068scc_2
conti_ctd14196068scc
conti_ctd14196068scc_2
CONTI CTD 14M 1960 68 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD14196068SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1960
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 68 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 1960 mm
  • Number of teeth: 140
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817283649
  • Supplier number: CONTI CTD14196068SCC
Length
1960
Pitch
14 mm
Width
68 mm
Nominal length
1960 mm