conti_dhtd14177855
conti_dhtd14177855_2
conti_dhtd14177855
conti_dhtd14177855_2
CONTI DHTD 1778 D14M 55 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD14177855
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1778
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 55 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 1778 mm
  • Number of teeth: 127
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD14177855
Length
1778
Pitch
14 mm
Width
55 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
1778 mm