conti_dhtd865685
conti_dhtd865685_2
conti_dhtd865685
conti_dhtd865685_2
CONTI DHTD 656 D8M 85 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD865685
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 656
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 85 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 656 mm
  • Number of teeth: 82
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD865685
Length
656
Pitch
8 mm
Width
85 mm
Nominal length
656 mm