conti_dhtd891220
conti_dhtd891220_2
conti_dhtd891220
conti_dhtd891220_2
CONTI DHTD 912 D8M 20 Conti Synchrotwin timing belt - DHTD891220
Product description:
  • Double-sided timing belts for compact drives with reverse rotation
  • Depending on application
  • From -20 °C to +100 °C
Key features according to our expert
  • Length: 912
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROTWIN
  • Nominal length: 912 mm
  • Number of teeth: 114
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI DHTD891220
Length
912
Pitch
8 mm
Width
20 mm
Product line
CONTI SYNCHROTWIN
Nominal length
912 mm