conti_gtr143500125
conti_gtr143500125_2
conti_gtr143500125
conti_gtr143500125_2
CONTI GTR 3500 14M 125 Conti Falcon PD timing belt - GTR143500125
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 3500
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 125 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 3500 mm
  • Number of teeth: 250
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817583862
  • Supplier number: CONTI GTR143500125
Length
3500
Pitch
14 mm
Width
125 mm
Nominal length
3500 mm