conti_gtr14385090
conti_gtr14385090_2
conti_gtr14385090
conti_gtr14385090_2
CONTI GTR 3850 14M 90 Conti Falcon PD timing belt - GTR14385090
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 3850
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 90 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 3850 mm
  • Number of teeth: 275
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI GTR14385090
Length
3850
Pitch
14 mm
Width
90 mm
Nominal length
3850 mm