conti_gtr14392020
conti_gtr14392020_2
conti_gtr14392020
conti_gtr14392020_2
CONTI GTR 3920 14M 20 Conti Falcon PD timing belt - GTR14392020
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
Key features according to our expert
  • Length: 3920
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 20 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 3920 mm
  • Number of teeth: 280
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817583961
  • Supplier number: CONTI GTR14392020
Length
3920
Pitch
14 mm
Width
20 mm
Nominal length
3920 mm