conti_gtr8400036
conti_gtr8400036_2
conti_gtr8400036
conti_gtr8400036_2
CONTI GTR 4000 8M 36 Conti Falcon PD timing belt - GTR8400036
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
  • Length: 4000
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 36 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 4000 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817584999
  • Supplier number: CONTI GTR8400036
Pitch
8 mm
Width
36 mm
Nominal length
4000 mm