conti_gtr896021
conti_gtr896021_2
conti_gtr896021
conti_gtr896021_2
CONTI GTR 960 8M 21 Conti Falcon PD timing belt - GTR896021
  • Depending on application
  • From -30 °C to +130 °C
  • Length: 960
  • Pitch: 8 mm
  • Width: 21 mm
  • Product line: CONTI FALCON PD
  • Nominal length: 960 mm
  • EAN:
  • Supplier number: CONTI GTR896021
Pitch
8 mm
Width
21 mm
Nominal length
960 mm