conti_spa1307cl
conti_spa1307cl_2
conti_spa1307cl
conti_spa1307cl_2
CONTI SPA1307CL powerspan v-belt 1307 x 13 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1307
  • Width: 13 mm
  • Reference length Ld: 1307 mm
  • Inside length: 1261 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817654838
  • Supplier number: CONTI SPA1307CL
Length
1307
Width
13 mm
Reference length ld
1307 mm
Inside length
1261 mm