conti_spc3000cl
conti_spc3000cl_2
conti_spc3000cl
conti_spc3000cl_2
CONTI SPC3000CL powerspan v-belt 3000 x 22 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 3000
  • Width: 22 mm
  • Reference length Ld: 3000 mm
  • Inside length: 2916 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817658980
  • Supplier number: CONTI SPC3000CL
Length
3000
Width
22 mm
Reference length ld
3000 mm
Inside length
2916 mm