conti_spc8500cl
conti_spc8500cl_2
conti_spc8500cl
conti_spc8500cl_2
CONTI SPC8500CL powerspan v-belt 8500 x 22 mm black
  • Free shipping
  • Delivery by DHL
  • Delivered from Belgium
Key features according to our expert
  • Length: 8500
  • Width: 22 mm
  • Reference length Ld: 8500 mm
  • Inside length: 8416 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817665315
  • Supplier number: CONTI SPC8500CL
Length
8500
Width
22 mm
Reference length ld
8500 mm
Inside length
8416 mm