conti_spz1437cl
conti_spz1437cl_2
conti_spz1437cl
conti_spz1437cl_2
CONTI SPZ1437CL powerspan v-belt 1437 x 10 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1437
  • Width: 10 mm
  • Reference length Ld: 1437 mm
  • Inside length: 1399 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817653718
  • Supplier number: CONTI SPZ1437CL
Length
1437
Width
10 mm
Reference length ld
1437 mm
Inside length
1399 mm