conti_t10dl121050
CONTI T10 1210 50 DL 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10DL121050
247.31 tax incl.
On stock, immediately available. we have 8 products in stock.
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 1210
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 50 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1210 mm
  • Number of teeth: 121
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817138932
  • Supplier number: CONTI T10DL121050
Length
1210
Pitch
10 mm
Width
50 mm
Nominal length
1210 mm