conti_t10150012
CONTI T10 1500 12 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T10150012
64.30 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
Key features according to our expert
  • Length: 1500
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 1500 mm
  • Number of teeth: 150
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817137751
  • Supplier number: CONTI T10150012
Length
1500
Pitch
10 mm
Width
12 mm
Nominal length
1500 mm