conti_t1050025
CONTI T10 500 25 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1050025
52.50 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 10.
Key features according to our expert
  • Length: 500
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 25 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 500 mm
  • Number of teeth: 50
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817142205
  • Supplier number: CONTI T1050025
Length
500
Pitch
10 mm
Width
25 mm
Nominal length
500 mm