conti_t1089012
CONTI T10 890 12 F 6/11 Conti Synchroflex timing belt - T1089012
42.36 tax incl.
On order: delivered from 16/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 16.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 16/05/2026
Key features according to our expert
  • Length: 890
  • Pitch: 10 mm
  • Width: 12 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 890 mm
  • Number of teeth: 89
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817289344
  • Supplier number: CONTI T1089012
Length
890
Pitch
10 mm
Width
12 mm
Nominal length
890 mm