conti_t5dl6208
CONTI T5 620 8 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL6208
25.35 tax incl.
On order: delivered from 26/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 23.
Key features according to our expert
  • Length: 620
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 8 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 620 mm
  • Number of teeth: 124
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817182669
  • Supplier number: CONTI T5DL6208
Length
620
Pitch
5 mm
Width
8 mm
Nominal length
620 mm