conti_t5dl81516
CONTI T5 815 16 DL 3/8 Conti Synchroflex timing belt - T5DL81516
55.20 tax incl.
On order: delivered from 19/05/2026
each
The minimum purchase order quantity for the product is 12.
  • Ordered before 20:00 - delivered as of 19/05/2026
  • Length: 815
  • Pitch: 5 mm
  • Width: 16 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROFLEX
  • Nominal length: 815 mm
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817182454
  • Supplier number: CONTI T5DL81516
Pitch
5 mm
Width
16 mm
Nominal length
815 mm