conti_xpb1450bp
conti_xpb1450bp_2
conti_xpb1450bp
conti_xpb1450bp_2
CONTI XPB1450BP conti v fo v-belt 1450 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1450
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1450 mm
  • Inside length: 1390 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX575
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817715942
  • Supplier number: CONTI XPB1450BP
Length
1450
Width
16,3 mm
Reference length ld
1450 mm
Inside length
1390 mm