conti_xpb1600bp
conti_xpb1600bp_2
conti_xpb1600bp
conti_xpb1600bp_2
CONTI XPB1600BP conti v fo v-belt 1600 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1600
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1600 mm
  • Inside length: 1540 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX634
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716017
  • Supplier number: CONTI XPB1600BP
Length
1600
Width
16,3 mm
Reference length ld
1600 mm
Inside length
1540 mm