conti_xpb1690bp
conti_xpb1690bp_2
conti_xpb1690bp
conti_xpb1690bp_2
CONTI XPB1690BP conti v fo v-belt 1690 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1690
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1690 mm
  • Inside length: 1630 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX670
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716048
  • Supplier number: CONTI XPB1690BP
Length
1690
Width
16,3 mm
Reference length ld
1690 mm
Inside length
1630 mm