conti_xpb2300bp
conti_xpb2300bp_2
conti_xpb2300bp
conti_xpb2300bp_2
CONTI XPB2300BP conti v fo v-belt 2300 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2300
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 2300 mm
  • Inside length: 2240 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX910
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817722704
  • Supplier number: CONTI XPB2300BP
Length
2300
Width
16,3 mm
Reference length ld
2300 mm
Inside length
2240 mm