conti_xpb2900bp
conti_xpb2900bp_2
conti_xpb2900bp
conti_xpb2900bp_2
CONTI XPB2900BP conti v fo v-belt 2900 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2900
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 2900 mm
  • Inside length: 2840 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX1146
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716338
  • Supplier number: CONTI XPB2900BP
Length
2900
Width
16,3 mm
Reference length ld
2900 mm
Inside length
2840 mm