conti_xpz1087bp
conti_xpz1087bp_2
conti_xpz1087bp
conti_xpz1087bp_2
CONTI XPZ1087BP conti v fo v-belt 1087 x 9.7 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1087
  • Width: 9,7 mm
  • Reference length Ld: 1087 mm
  • Inside length: 1049 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 3VX430
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716482
  • Supplier number: CONTI XPZ1087BP
Length
1087
Width
9,7 mm
Reference length ld
1087 mm
Inside length
1049 mm