phantom-11-500-115001250b
phantom-11-500-115001250b--2
phantom-11-500-115001250b
phantom-11-500-115001250b--2
PHANTOM 115001250B hss-e twist drill in blister pack 12.5 mm
  • DIN 338, straight shank, with split point from 2.0 mm, point angle 135°
Key features according to our expert
  • Diameter: 12,5 mm
  • Drill bit type: Metal drill bit
  • Overall length: 151 mm
  • Shank size: 12,5 mm
  • Shank type: Cylindrical
  • Cutting length: 101 mm
Specifications / All features
  • Brand: PHANTOM
  • EAN: 8716563614401
  • Supplier number: PHANTOM 115001250B
Diameter
12,5 mm
Overall length
151 mm
Shank size
12,5 mm
Cutting length
101 mm
Total length (l1)
151 mm
Flute length (l2)
101 mm
Drill diameter (d1)
12,5 mm
Shank ø (d2)
12,5 mm