conti_ctd141960125scc
conti_ctd141960125scc_2
conti_ctd141960125scc
conti_ctd141960125scc_2
CONTI CTD 14M 1960 125 C20/25 S+Z Conti Synchrochain carbon timing belt - CTD141960125SCC
  • Depending on application
  • From -55 °C* to +80 °C
Key features according to our expert
  • Length: 1960
  • Pitch: 14 mm
  • Width: 125 mm
  • Product line: CONTI SYNCHROCHAIN CARBON
  • Nominal length: 1960 mm
  • Number of teeth: 140
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817283663
  • Supplier number: CONTI CTD141960125SCC
Length
1960
Pitch
14 mm
Width
125 mm
Nominal length
1960 mm