conti_spa1007cl
conti_spa1007cl_2
conti_spa1007cl
conti_spa1007cl_2
CONTI SPA1007CL powerspan v-belt 1007 x 13 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1007
  • Width: 13 mm
  • Reference length Ld: 1007 mm
  • Inside length: 961 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817654746
  • Supplier number: CONTI SPA1007CL
Length
1007
Width
13 mm
Reference length ld
1007 mm
Inside length
961 mm