conti_spb2240cl
conti_spb2240cl_2
conti_spb2240cl
conti_spb2240cl_2
CONTI SPB2240CL powerspan v-belt 2240 x 17 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2240
  • Width: 17 mm
  • Reference length Ld: 2240 mm
  • Inside length: 2180 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI POWERSPAN
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817655309
  • Supplier number: CONTI SPB2240CL
Length
2240
Width
17 mm
Reference length ld
2240 mm
Inside length
2180 mm