conti_xpb1550bp
conti_xpb1550bp_2
conti_xpb1550bp
conti_xpb1550bp_2
CONTI XPB1550BP conti v fo v-belt 1550 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1550
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1550 mm
  • Inside length: 1490 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX615
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817715997
  • Supplier number: CONTI XPB1550BP
Length
1550
Width
16,3 mm
Reference length ld
1550 mm
Inside length
1490 mm