conti_xpb1850bp
conti_xpb1850bp_2
conti_xpb1850bp
conti_xpb1850bp_2
CONTI XPB1850BP conti v fo v-belt 1850 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1850
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 1850 mm
  • Inside length: 1790 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX733
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716093
  • Supplier number: CONTI XPB1850BP
Length
1850
Width
16,3 mm
Reference length ld
1850 mm
Inside length
1790 mm