conti_xpb2530bp
conti_xpb2530bp_2
conti_xpb2530bp
conti_xpb2530bp_2
CONTI XPB2530BP conti v fo v belt 2530 x 16.3 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 2530
  • Width: 16,3 mm
  • Reference length Ld: 2530 mm
  • Inside length: 2470 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 5VX1000
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716253
  • Supplier number: CONTI XPB2530BP
Length
2530
Width
16,3 mm
Reference length ld
2530 mm
Inside length
2470 mm