conti_xpz1637bp
conti_xpz1637bp_2
conti_xpz1637bp
conti_xpz1637bp_2
CONTI XPZ1637BP conti v fo v-belt 1637 x 9.7 mm black
Key features according to our expert
  • Length: 1637
  • Width: 9,7 mm
  • Reference length Ld: 1637 mm
  • Inside length: 1599 mm
  • Material (cord): PE
  • Product line: CONTI V FO
  • RMA: 3VX645
  • Colour (manufacturer): Black
Specifications / All features
  • Brand: CONTI
  • EAN: 4051817716840
  • Supplier number: CONTI XPZ1637BP
Length
1637
Width
9,7 mm
Reference length ld
1637 mm
Inside length
1599 mm